Publikováno

Pláštěnku ocení pejsek i páníček

Žádnému pejskovi není příjemné klepat se zimou. O pejscích, kterým je vhodné pořídit teplý obleček, jsme psali v našem článku: Pro jaké pejsky je vhodný obleček?

dalším článku jsme se věnovali konkrétním plemenům, u kterých by měl být teplý obleček „povinnou výbavou“.

Pláštěnka pro malé pejsky s dlouhou srstí

Existují případy, kdy je vhodné pejska obléct, ale zároveň jej nasazením oblečku nepřehřívat. K takovým situacím dochází například během deštivého, ale stále relativně teplého počasí. Například menším pejskům s dostatečnou délkou srsti sice nemusí být zima, ale zároveň není vhodné, aby venku pobíhali s mokrou srstí. V mokré srsti se pejsek snadno zapaří a mohou se v ní přemnožit bakterie. Mokrý pes se samozřejmě také automaticky stává náchylnější k prochladnutí. Výborně v tomto ohledu poslouží lehká a prodyšná pláštěnka.

Pokračování textu Pláštěnku ocení pejsek i páníček
Publikováno

Pro jaké pejsky je vhodný obleček?

Pejsci lidem přinášejí radost a věrnou společnost. Jejich lásku jim opětujeme náležitou péčí, do níž patří opatření vhodného oblečku do chladnějších dnů. Oblečené pejsky na procházkách potkáváme stále častěji. Někteří lidé svého mazlíčka do chladnějších dnů bez oblečku nevezmou, jiní považují oblékání pejsků za zbytečné a jsou i takoví, kteří se staví k oblékání pejsků ryze negativně. Jak to s oblékáním pejsků doopravdy je se dozvíte v následujících odstavcích.

Pokračování textu Pro jaké pejsky je vhodný obleček?
Publikováno

Pro která plemena psů je nezbytný obleček do zimy?

Podzim je již v plném proudu a večerní teploty se přibližují k nule. Právě v tomto období si mnoho páníčků pokládá otázku, zda není vhodné svého pejska do chladnějších dnů obléct. Rozhodování, zda pejsek potřebuje obleček či nikoliv však není vždy jednoduché a je potřeba zohlednit několik faktorů.

Pokračování textu Pro která plemena psů je nezbytný obleček do zimy?
Publikováno

Přesně padnoucí obleček pro psa

O tom, že někteří pejsci potřebují v zimě obleček, který je zahřeje a ochrání před jinými přírodními živly, dnes již není pochyb. Přestože mnoho páníčků zastává názor, že psi jsou na vnější podmínky od přírody vybaveni, mají pravdu jen z části. V minulosti tomu tak opravdu bylo. Šlechtění a domestikace člověkem psy o tuto výbavu částečně připravily. Rozhodně nelze předpokládat, že pes, jenž je zvyklý žít ve stabilně teplém bytě, snadno snese pobyt v mrazu. 

Pokračování textu Přesně padnoucí obleček pro psa