Publikováno

Pro která plemena psů je nezbytný obleček do zimy?

Podzim je již v plném proudu a večerní teploty se přibližují k nule. Právě v tomto období si mnoho páníčků pokládá otázku, zda není vhodné svého pejska do chladnějších dnů obléct. Rozhodování, zda pejsek potřebuje obleček či nikoliv však není vždy jednoduché a je potřeba zohlednit několik faktorů.

O jednotlivých faktorech, které je nutné zvážit jsme psali v našem minulém článku.

Není tak od věci ujasnit si tuto problematiku na příkladu jednotlivých plemen.

Která plemena psů bychom měli do zimy oblékat?

Krysařík

Pražský krysařík nebo hovorově „ratlík“ je temperamentní a velmi čilý psík s výborným čichem. Srst krysaříka je krátká, lesklá a přiléhající tělu. Právě proto je obleček do zimy pro krysaříka nezbytný. Vhodné je chránit také jeho velké uši, který mohou v mrazivém počasí omrzat. Tomuto lze předejít namazáním lékařskou vazelínou nebo zimním krémem.

Čínský naháč

Nutnost oblékat toto plemeno do zimy lze vyčíst už z jeho samotného názvu. Řeč je o variantě Čínského chocholatého psa bez srsti. Kůže naháče je jemná a vyžaduje náležitou péči v létě i zimě. V létě je vhodné pejska natírat opalovacím krémem a v zimě je nutné jej zahřát teplým oblečkem.

Jorkšír

Ačkoliv mají jorkšíři dlouhou srst, ani oni ze zimy nadšení nejsou. Jejich srst je totiž velmi jemná a moc nezahřeje. Jorkšíři tak obleček rozhodně uvítají.

Čivava

Oblečenou čivavu na procházce už potkal asi každý. V zimě se totiž čivavy na procházku příliš nehrnou. Jsou velmi malé a hrozí jim podchladnutí.

Jezevčík

Jezevčíci se děli na 6 druhů dle velikosti a typu srsti. Známé jsou však jejich krátké nohy. Při procházkách po sněhu pak mají rychle mokré bříško. V takovém případě se tělo rychle ochlazuje. Proto je nutné břicho jezevčíků před sněhem chránit.

Chrt

Zimu dobře nesnášejí ani chrti. Přestože se jedná o velké plemeno, chrti rádi běhají a důsledkem je nedostatek tělesného tuku na zimu. Jejich srst je navíc krátká. Proto je vhodné předejít případnému podchlazení oblečkem.

Německá doga

Německá doga je dalším velkým plemenem, které i přes svou velikost obleček ocení. Krátká srst ji předurčuje ke špatnému snášení zimy a deště.

Francouzský buldoček a mops

Ani francouzský buldoček ani mopsík nejsou primárně sportovní plemena. Mají krátké nohy a v zimě se příliš nevyžívají. Během chladného počasí tak obleček rozhodně ocení. V případě, že teplota klesne pod bod mrazu, obleček je již opravdu nezbytný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *