Publikováno

Pro která plemena psů je nezbytný obleček do zimy?

Podzim je již v plném proudu a večerní teploty se přibližují k nule. Právě v tomto období si mnoho páníčků pokládá otázku, zda není vhodné svého pejska do chladnějších dnů obléct. Rozhodování, zda pejsek potřebuje obleček či nikoliv však není vždy jednoduché a je potřeba zohlednit několik faktorů.

O jednotlivých faktorech, které je nutné zvážit jsme psali v našem minulém článku.

Není tak od věci ujasnit si tuto problematiku na příkladu jednotlivých plemen.

Která plemena psů bychom měli do zimy oblékat?

Krysařík

Pražský krysařík v oblečku

Pražský krysařík nebo hovorově „ratlík“ je temperamentní a velmi čilý psík s výborným čichem. Srst krysaříka je krátká, lesklá a přiléhající tělu. Právě proto je obleček do zimy pro krysaříka nezbytný. Vhodné je chránit také jeho velké uši, který mohou v mrazivém počasí omrzat. Tomuto lze předejít namazáním lékařskou vazelínou nebo zimním krémem.

Čínský naháč

Čínský naháč v oblečku

Nutnost oblékat toto plemeno do zimy lze vyčíst už z jeho samotného názvu. Řeč je o variantě Čínského chocholatého psa bez srsti. Kůže naháče je jemná a vyžaduje náležitou péči v létě i zimě. V létě je vhodné pejska natírat opalovacím krémem a v zimě je nutné jej zahřát teplým oblečkem.

Jorkšír

Jorkšír v oblečku

Ačkoliv mají jorkšíři dlouhou srst, ani oni ze zimy nadšení nejsou. Jejich srst je totiž velmi jemná a moc nezahřeje. Jorkšíři tak obleček rozhodně uvítají.

Čivava

Čivavy v oblečku

Oblečenou čivavu na procházce už potkal asi každý. V zimě se totiž čivavy na procházku příliš nehrnou. Jsou velmi malé a hrozí jim podchladnutí.

Jezevčík

Jezevčík v oblečku

Jezevčíci se děli na 6 druhů dle velikosti a typu srsti. Známé jsou však jejich krátké nohy. Při procházkách po sněhu pak mají rychle mokré bříško. V takovém případě se tělo rychle ochlazuje. Proto je nutné břicho jezevčíků před sněhem chránit.

Chrt

Chrt v oblečku

Zimu dobře nesnášejí ani chrti. Přestože se jedná o velké plemeno, chrti rádi běhají a důsledkem je nedostatek tělesného tuku na zimu. Jejich srst je navíc krátká. Proto je vhodné předejít případnému podchlazení oblečkem.

Německá doga

Německá doga

Německá doga je dalším velkým plemenem, které i přes svou velikost obleček ocení. Krátká srst ji předurčuje ke špatnému snášení zimy a deště.

Francouzský buldoček a mops

Pejsek v oblečku

Ani francouzský buldoček ani mopsík nejsou primárně sportovní plemena. Mají krátké nohy a v zimě se příliš nevyžívají. Během chladného počasí tak obleček rozhodně ocení. V případě, že teplota klesne pod bod mrazu, obleček je již opravdu nezbytný.