Publikováno

Přesně padnoucí obleček pro psa

O tom, že někteří pejsci potřebují v zimě obleček, který je zahřeje a ochrání před jinými přírodními živly, dnes již není pochyb. Přestože mnoho páníčků zastává názor, že psi jsou na vnější podmínky od přírody vybaveni, mají pravdu jen z části. V minulosti tomu tak opravdu bylo. Šlechtění a domestikace člověkem psy o tuto výbavu částečně připravily. Rozhodně nelze předpokládat, že pes, jenž je zvyklý žít ve stabilně teplém bytě, snadno snese pobyt v mrazu. 

V případě, že nevíte, zda váš mazlíček patří mezi pejsky, které je vhodné venku oblékat, přečtěte si nás článek, ve kterém se dočtete, pro jaké pejsky je vhodný obleček. V našem dalším článku jsme pro vás připravili seznam plemen, jež se bez oblečku v zimě neobejdou.

Problematické zkoušení oblečků

Pejsek v bundě

Lidé jsou dnes zvyklí vybírat si obleček podle standardizovaných konfekčních velikostí. Oblékání na míru již není takovou samozřejmostí jako v minulosti. Dnes si člověk může zajít do obchodu a za půl hodiny odejít s plnou taškou oblečení, které mu sedí. S pejsky je však zkoušení oblečků složitější. Už jen najít prodejnu, kde si pejsek může vyzkoušet dostatečné množství oblečků je velký oříšek. Zároveň čtyřnožci nemají vždy na zkoušení oblečků náladu. Nemluvě o tom, že pejsek nedokáže páníčkovi říct, kde ho obleček tlačí. I kdyby se poštěstilo najít pejskovi na první pohled padnoucí obleček, po prvním procházce, kdy se pejsek pořádně rozběhne, můžete zjistit, že obleček pejska v běhu omezuje

Rozmanitost psích tělíček

Pejsek v oblečku

I lidé čas od času narazí na problém, že přestože zkoušejí tričko jejich standardní velikosti, nemusí jim vždy sedět. Lišit se mohou jednak střihy triček, ale hlavně každý má jinak stavěné tělo. Někdo má kratší ruce, někdo delší a někdo má zase nestandardně široký hrudník. Rozdíly mezi tělíčky psů jsou ještě výraznější, než je tomu u lidí. A na to je nutné brát ohled. Kupovat obleček pro jezevčíka a dogu a řídit se pouze standardizovanou velikostí je podobný risk jako pořídit si sportovní boty bez vyzkoušení.

Jak koupit přesně padnoucí obleček?

Pejsek v pláštěnce

Z předchozích odstavců vyplývá, že nákup oblečku pro pejska je výrazně složitější úkol než nákup oblečení pro člověka. Tento úkol tak není radno podceňovat. Vašim mazlíčkům navíc obleček asi nebudete kupovat každý měsíc. Proto je vhodné dát si na výběru opravdu záležet. Jak to tedy udělat? Možnosti jsou de facto jen 3. První, a asi pro pejska i páníčka nejnáročnější možností, je vyzkoušet takové množství různých oblečků, dokud nenarazíte na ten ideální. Další možností je vybírat z oblečků, které jsou určeny pouze pro určité typy pejsků a jejich střih je tak alespoň částečně uzpůsoben tvaru tělíčka daných plemen. Poslední možností je nechat pro pejska ušít obleček na míru. Toto řešení zajistí, že bude mít pejsek obleček akorát a není nutné s ním chodit po obchodech obleček zkoušet.

Právě z tohoto důvodu na našem e-shopu nabízíme možnost ušití oblečku na míru s garancí, že opravdu padne. To znamená, že kdyby náhodou obleček z jakéhokoliv důvodu neseděl tak jak má, obleček zdarma přešijeme klidně i dvacetkrát, aby byl „tip ťop“.☺️